Projekt domu – gotowy lub na zamówienie?

Budowa prywatnego domu to duże, odpowiedzialne przedsięwzięcie, właśnie dlatego również każdy ruch w tej kwestii, każda decyzja powinny być głęboko przemyślane, z pewnością na każdym etapie realizacji tak gigantycznego przedsięwzięcia warto jest porównywać dane oferty z ideami konkurencji oraz wybierać opcje najbardziej wartościowe. Już na wstępnym etapie, a wobec tego w fazie wyboru projektu stworzonego przez nas przyszłego domu, będziemy podejmowali jedną z początkowych decyzji, a mianowicie – zdecydować się na zakup już gotowego projektu domu, z katalogu, czy też zamówić w pracowni architektonicznej projekt domu, dokumentnie w takim kształcie, jaki sobie wymarzyliśmy.

W tej chwili proponowane gotowe już projekty domów również gwarantują wiele różnych rozwiązań, jest ich bo na rynku kilka tysięcy, są to rozwiązania proponujące budowę domów małych i obszernych jak pałace, oszczędnych w formie, jednakowoż także oraz bardzo interesujących w swojej bryle.

Kupno gotowego już projektu na pewno posiada jedną doniosłą zaletę – jest to wybór oszczędności, bo taki gotowy projekt wolno kupić już za sumę około 5 tysięcy złotych. Skoro w takim razie budowa domu to przedsięwzięcie nadzwyczaj kosztowne, to wygenerowane już na samym początku oszczędności rzędu 20 czy 30 tysięcy, a wobec tego różnicy pomiędzy ceną projektu na zamówienie i projektu gotowego, może być niezmiernie istotne dla dalszej realizacji inwestycji. Jeśli wymagane są jakieś szczegóły do budowy, jak ogrodzenia, czy słupki – zajrzyj na Portiernie. Z kolei zamówcie projektu domu u projektanta też ma swoje wymierne korzyści, może niekoniecznie finansowe.

Zezwala to na bardziej perfekcyjną realizacje własnej wizji mieszkania, z większością szczegółów, które mieliśmy w swojej głowie od dawna. Odnośnie oszczędności to także w przypadku domu, realizowanego wedle projektu wykonanego na zamówienie, również można je wygenerować, na przykład po uzgodnieniu z projektantem, twórcą stworzonego przez nas projektu, można zastosować niektóre materiały o porównywalnych parametrach technicznych i użytkowych, niemniej jednak jednakże tańsze.

Można także, w celu obniżenia kosztów budowy mieszkania, zrezygnować z podpiwniczenia domu, jak również zastosować rozwiązanie domu z dachem dwuspadowym zamiast z wielospadowym.

You may also like...