Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych wyrobów marki Energoel

Innowacyjne piece jakie nadają się do wykorzystania w branży przemysłowej a także w laboratoriach oferuje Energoel. Można je również zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych albo w zakładach przerabiania surowców wtórnych. Zaprezentowane piece nowej generacji skonstruowane są z podzespołów o sporej jakości. Z tego powodu zaliczają się do niezawodnych. Intensywne wymieszanie metalu zapewnia jednorodność stopów, co ma znaczenie przy topieniu złomów metali. Każdy z piecy jest scharakteryzowany oraz podane są jego cechy techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można również skontrolować elementy z jakich piece są wykonane i wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, wyprodukowane na podstawie sprawdzonych technologii zapewniają niskie straty mocy, co minimalizuje koszty eksploatacyjne, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest autorski system IPM , czyli EnergoEl. Umożliwia on na maksymalne, zautomatyzowane dostosowanie mocy pieca PDP do zmiennych parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie zastosowaniem hartowania indukcyjnego, a więc procesu służącego utwardzeniu powierzchni elementów ze stali i innych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska grzania prądem elektrycznym. To gwarantuje solidność powierzchni pieca, jego odporność na eksploatację przy równoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Poza tym, doświadczeni inżynierowie przeprowadzają modernizacje istniejących linii i stanowisk do grzania generacji. Zmieniają je na piece w odwołaniu do nowszych realizacji.

Eksperci zajmują się naprawą części mechanicznych i wykonują aktualizacje systemów automatyki jaka steruje procesami produkcyjnymi. Klienci są zadowoleni z usług naprawczych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwoli przystosować piec indukcyjny do spodziewanych czynności. Dostępne piece można faktycznie dostosować do czynności w wybranym zakładzie, co potwierdzają opublikowane dotychczas rekomendacje właścicieli laboratorium.

You may also like...