Łóżka pojedyncze – niezbędne wyposażenie pokoju nastolatka

Urządzenie pokoju dla nastolatka to niełatwa sprawa, ponieważ trzeba przy niej brać pod uwagę kilka ważnych aspektów. Pierwszy, to oczywiście wygoda użytkowania tego pomieszczenia i racjonalne rozstawienie sprzętów na przestrzeni, która często nie jest zbyt duża. Natomiast drugi, to konieczność pogodzenia dwóch gustów – rodzica i dziecka, co bywa naprawdę kłopotliwe.

Jak umeblować pokój nastolatka?

Ważną strefą w tym pokoju będzie miejsce do nauki – duże biurko i wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie, regały na książki. Osobno należy zaaranżować miejsce do spania – łóżko i stolik nocny. Idealnie byłoby, gdyby udało się w tym pokoju zorganizować także kącik wypoczynkowy z fotelem lub sofą. Jeśli jednak jest to niemożliwe, można pokusić się o wybór odpowiedniego łóżka lub rozkładanej kanapy dla nastolatka. W tak umeblowanym pokoju będzie się on z pewnością dobrze czuł, a jego wszystkie potrzeby zostaną zaspokojone, gdy zadba się dodatkowo o wybór ciekawych, zgodnych z najnowszymi trendami mebli.

Jakie łóżko wybrać?

W pokojach starszych dzieci i nastolatków najlepiej sprawdzi się łóżko pojedyncze. To klasyczny tapczan, z pojemnikiem na pościel lub bez niego, który nie ma żadnych dodatkowych funkcji. Takie łóżko jest bardzo łatwe do ścielenia, a co za tym idzie – do utrzymania go w czystości. Wybierając wersję kontynentalną, zapewniamy swojemu dziecko bardzo wysoki poziom komfortu, ponieważ takie łóżko ma dużo wyższą wysokość, a to sprawia, że bardzo wygodnie się na nim śpi, ale również wstaje z niego i kładzie.

W sprzedaży są do wyboru bardzo różne modele takich łóżek. Oprócz kontynentalnych, są także klasyczne łóżka bez pojemnika na pościel, do których idealnie nadają się piękne zdobione narzuty i poduszki – mogą one sprawić, że pokój nabierze naprawdę ciekawego charakteru. Łóżka z pojemnikiem na pościel sprawiają wrażenie bardziej schludnych i ułatwiają utrzymanie pokoju w czystości. Ciekawym rozwiązaniem będą także łóżka z podłokietnikami i oparciem, mające kształt kanapy. Choć nocą pełnią one rolę klasycznego mebla do spania, to w ciągu dnia bardzo łatwo przearanżować je na efektowną sofę.

You may also like...