Czy można zasądzić alimenty na rzecz jednego z współmałżonków?

Kwestię alimentów, ich zasądzenia, wszystkich okoliczności dotyczących kwestii rodzinnych formułują przepisy zawarte w kodeksie familijnym oraz opiekuńczym. Zgodnie z aktualnym uporządkowaniem prawnym alimenty mogą zdobyć nie jedynie na dzieci, małoletnie oraz pobierające naukę.

Jeżeli nie wiemy, jak uzyskać alimenty, jaki złożyć pozew, odpowiedni mecenas doskonale poprowadzi naszą sprawę, bo pozew będzie w owym czasie poprawnie umotywowany oraz pokaźniejsze są szanse na uzyskanie satysfakcjonującego rozstrzygnięcia przed sądem.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty w sprawie alimentów lub innych prawnych sprawie, na przykład spadku, lub najzwyczajniej w świecie rady – przetestuj spadek prawnik Łomianki, a dowiesz się znacznie więcej. Usługi właściwego prawnika co prawda trochę kosztują, jakkolwiek są one tego godne. Kiedy raz spróbuje się skorzystać z pomocy takiego profesjonalisty, na pewno nie będzie się pragnęło zajmować się tym więcej osobiście. Pozew o alimenty na jednego z małżonków wolno złożyć wspólnie z pozwem o rozwód lub ewentualnie separacje, wolno też złożyć taki pozew samoistnie.

W sytuacji, jeżeli na sprawie rozwodowej pozostała uznana wina jednego z małżonków, on otóż to obowiązany jest do płacenia alimentów na małżonka, którego winy nie stwierdzono – jeśli bezsprzecznie dany małżonek chce zasądzenia takiego obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli żadna z ludzi nie została uznana za winna rozkładu pożycia małżeńskiego, przesłanka do zasądzenia alimentów jest bezładny podział dochodów podmiotów, a głównie, jeśli któraś ze stron cierpi niedostatek.

You may also like...